REALKO > Oyun Kuralları
knight online pvp
 • Çevrimiçi Oyuncu Sayısı: 9065
 • Duyuru Bugüne Özel Cash Satin Alim Yapanlara %50 Bonus KC Hediye.
 • Önemli Oyunu Hemen Knight Online Indir Basla !
 • Önemli +10,000 Anlik Oyuncu 7/24 Knight Online Pvp Server
 • Duyuru Herkesin Esit Olup Hiç Bitmeyen Knight Online Pk Server
 • Duyuru Bugüne Özel Cash Satin Alim Yapanlara %50 Bonus KC Hediye.
 • Önemli Oyunu Hemen Knight Online Indir Basla !
 • Önemli +10,000 Anlik Oyuncu 7/24 Knight Online Pvp Server
 • Duyuru Herkesin Esit Olup Hiç Bitmeyen Knight Online Pk Server
 • Duyuru Bugüne Özel Cash Satin Alim Yapanlara %50 Bonus KC Hediye.
 • Önemli Oyunu Hemen Knight Online Indir Basla !
 • Önemli +10,000 Anlik Oyuncu 7/24 Knight Online Pvp Server
 • Duyuru Herkesin Esit Olup Hiç Bitmeyen Knight Online Pk Server
İlk Suç İkinci Suç Üçüncü Suç Dördüncü Suç Son Suç
Chat ekranı kullanarak spam yapmak 1 3 gün hesap kapatılması 7 gün hesap kapatılması 15 gün hesap kapatılması 30 gün hesap kapatılması Süresiz hesap kapatılması
Oyuncuları rahatsız / taciz etmek 2 7 gün hesap kapatılması 15 gün hesap kapatılması Süresizhesap kapatılması
Küfür, Saldırganca veya tahrik edici konuşmalar 3 gün hesap kapatılması 7 günhesap kapatılması 15 gün hesap kapatılması 30 gün hesap kapatılması Sınırsız süreli hesap kapatılması
Özel mesaj yolu ile spam yapmak 3 3 gün hesap kapatılması 7 gün hesap kapatılması 15 gün hesap kapatılması 30 gün hesap kapatılması Sınırsız süreli hesap kapatılması
Özel mesaj yolu ile oyuncuları aldatmaya / dolandırmaya çalışmak 4 Süresiz hesap kapatılması
GM’ler ile kaba şekilde konuşmak veya özel mesaj ile GM’lere spam yapmak 5 GM Kararı
3üncü parti websiteleri veya private serverlar ile ilgili reklam yapmak Süresiz hesap kapatılması
İllegal Karakter İsmi 6 Süresiz hesap kapatılması
Kanunların İhlali 7 Süresiz hesap kapatılması
Diğer oyunculardan hesapları ile ilgili özel bilgileri istemek veya buna kalkışmak Süresiz hesap kapatılması
Sebebi her ne olursa olsun izinsiz hesap erişimi Süresiz hesap kapatılması
Çalıntı, dupe, illegal veya bug eşyaların karakter üzerinde bulundurulması Şüpheli para/eşya silinmesi ve uygun görülürse hesabın kapatılması.. Takip sırasında eşyaları takas yolu ile değiştirmiş hesaplar için de geçerlidir.
Oyun içi eşyaların kopyalanarak çoğaltılması Eşya silinir ve hesap süresiz olarak kapatılır.
Devredilen veya paylaşılan hesaplar Müşterii hizmetleri ve haklarından mahrum bırakılma
Oyuncu faaliyetlerine kasıtlı olarak engel olmak veya oyun içinde huzursuzluk vermek,
8
7 gün hesap kapatılması 15 gün hesap kapatılması 30 gün hesap kapatılması Sınırsız hesap kapatılması
Bug Kullanımı GM Kararı
N.P.T 9 Süresiz hesap kapatılması
Kurallara aykırı olarak NP kazanılması GM kararı ile, NP silinmesi ve geçici olarak hesabın bloke edilmesi. Süresiz olarak hesap kapatılması
Kurallara uygun olmayan şekilde para elde etmek (Gold Farming) (Tek ya da parti olarak) Süresiz hesap kapatılması
Bot, hack veya 3üncü parti yazılım kullanımı / kişisel olarak 10 Disiplin Zindanı Disiplin Zindanı Disiplin Zindanı Süresiz hesap kapatılması
Oyun dosyaları üzerinde değişiklik yapmak (TBL). 15 Süresiz olarak hesap kapatılması Bu dosyalar ile fayda sağlayan parti üyeleri ve klan başkanları GM’in inisiyatifine göre ceza alabilirler.
Bot , hack veya 3üncü parti yazılım kullanımı / parti içerisinde veya klan ile beraber Sınırsız süre hesap kapatılması. Katılımcı oyuncuların hesapları da GM kararına göre kapatılablir.
Kurallara aykırı şekilde NP toplamış klanlara katılım Klan bozulur ve kuralları çiğneyen hesaplar yapılacak olan incelemeye göre klan lideri ile birlikte süresiz olarak kapatılabilir.
Uygun olmayan klan ismi veya amblemi 11 Klan bozulur ve klan liderinin hesabı süresiz olarak kapatılır.
Uygun olmayan Kral Anonsları 12 Uyarı 3 gün hesap kapatılması 7 gün hesap kapatılması Süresiz olarak hesap kapatılması
Ödemelerde Sahtekarlık 13 Süresiz olarak hesap kapatılması
Farklı ülke numaraları kullanılarak yapılan telefon onaylamaları Sınırsız süre hesap kapatılması.

Tanımlar

 1. Bot, makro,kullanarak veya kopyala-yapıştır metodu da dahil olmak üzere, birbiri arkasına aralıksız olarak chat / shout dan yazı yazmak.
 2. Oyuncularla alay etmek ve musallat olmak da dahil, ancak bunlar ile sınırlı olmamak üzere.
 3. Chat penceresi kuralı ile aynı.
 4. Oyunculardan özel mesaj (whisper) yolu ile, haksiz kazanç elde etmeye çalışmak, oyundan uzaklaştırmaya çalışmak ta dahil.
 5. GM’ ler oyunda yardım için bulunmaktadırlar. Eğer oyun içerisinde onlardan bir isteğiniz veya yardımına ihtiyacınız olur ise, lütfen sabırlı ve kibar olunuz.
 6. Oyun yetkililerinin isimlerini taklit etmek, veya başka oyuncuların isimlerini, kotu niyetli taklit etmek, karakter isminde (kısaltma ve ustu kapalı dahi olsa) küfür / rencide edici ibare kullanmak, telif hakkıyla korunan marka, v.b kelimeleri isim olarak kullanmak da dahil, ancak bunlar ile sınırlı olmamakla birlikte.
 7. Mahkemeye verilmenizi, kanunen cezalandırılmanızı gerektirebilecek her durum dahildir, kanunların ait olduğu makam ne olursa olsun. Yasa dışı faaliyetlerde bulunmanız yasaktır.
 8. Sadece oyun içerisinde güvenli alanlara veya EXP partileri üzerine canavarları getirerek etki alanlarına sokmak değil, slotları ele geçirmek için trade, klan veya parti istekleri ile oyuna müdahale etmek te bu yaptırımlara dahildir.
 9. Örnek Olarak
 10. Oyun dışında da olsa bile, oyunda üstünlük kazanmak için dosya modifiye programlari kullanmak, veya oyun dosyalarını herhangi bir şekilde değiştirmek te dahil, ve bunlarla sinirli olmamak üzere.
 11. Klan isminde veya amblem de (kısaltma ve ustu kapalı dahi olsa) küfür / argo ibare kullanmak, telif hakkiyla korunan marka, ve benzeri kelimeleri kullanmak, Oyun yetkililerinin ismini her hangi bir şekilde veya başka kullanıcıların ismini kotu niyetli kullanmak da dahil, ancak tamamı bunlar ile sinirli olmamakla birlikte.
 12. Kral duyuruları Türkçe ya da İngilizce olmalıdır ve kesinlikle hiçbir reklam/satış ilanı içermemelidir. Bu duyurular, oyun kurallarına ve politikalarına uygun olmalı, kesinlikle hakaret içermemeli, dini inanç ve politik içerikli olmamalıdır.
 13. Oyun içi yapılan alışverişler resmi ödeme kanalları ile yapılır ve ödemeler nihaidir. Yapılacak olan geri ödemeler, hesapların kapatılması ile sonuçlanır.
 14. Diğer oyuncuların güvenliğini tehdit eden illegal hesaplar ile ilgili hesap engelleme işleminin yanı sıra, bu hesapların kullanmış olduğu telefon numaraları da sistemimiz tarafından engellenip, gerek Portal üzerindeki işlemleri gerekse de ICS sistemi üzerindeki işlemleri gerçekleştirmeleri durdurulmuş olacaktır.
  Bu uygulama hem yeni sunucuda hem de bütün sunucularımız da illegal oyuncuların önüne geçmek için getirilmiştir.
 15. Oyun dosyalarını değiştirmek, oyun içerisinde bu dosyalar ile oyun açıklarından faydalanmak. Tüm oyun dosyaları bu kurallara dahildir. Bu dosyalar ile fayda sağlayan diğer oyuncular GM’in inisiyatifine göre ceza alabilirler.
 16. Cheat Report konuları açılan kişi ve yetkili ekip tarafından görülmekte olan özel paylaşımlardır. Herhangi bir sebeple Cheat Report konuları resmi forum, farklı forum sayfaları ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan hesaplar GM inisiyatifine göre cezalandırılacaktır.
 17. Disturbing Gameplay oyuncular yaratıklarla iletişim halindeyken trade atma, slotta bulunan yaratıkları gezdirme, etkinlikler sırasında call v.b yetenekler kullanılarak hediyelerin sırasının kaydırılması v.b tutumların hepsini kapsamaktadır.

Not: GM’in inisiyatifine göre tüm kurallar değiştirilebilir. Her bir kural için cezalar arttırılabilir ya da düşürülebilir.